شاید برای شماهم پیش‌ آمده باشد که نتوانید ویندوز را از روی درایوش نصب کنید.مثلآ کامپیوتر مورد نظرتون فاقد DVD درایو هست و شما مثلآ می‌خواهید ویندوز را روی آن نصب کنید. برای این کار بهترین کار نصب از روی فلش مموری است. به عبارت دیگر شما نیاز دارید که کاری کنید کامپیوترتان از روی فلش‌تان بوت شود. در اولین نگاه به نظر می‌رسد که با کپی کرن اطلاعات از روی دی وی دی ویندوز به روی فلش و دستکاری در setup ویندوز می‌توان ویندوز را بوت کرد، ولی زهی خیال باطل!

توجه کنید که اشتباه شما در این نکته است که فرض می‌کنید که فلش‌تان بوت ایبل است( در حالی که این‌طور نیست). به همین خاطر شما نیاز دارید که ابتدا فلش‌تان را بوت‌ایبل کنید . به طور کلی شما برای نصب ویندزو از روی فلش‌مموری‌تان به ۲ نکته باید توجه کنید:

  1. Bootable کردن فلش‌مموری‌تان
  2. باز کردن فایل ISO حاوی محتویات ویندوز روی فلش مموری‌تان

برای این کار نیاز به فسفر سوزاندن زیادی ندارید! تمام این کارها را نرم‌افزار UNetbootin برای‌تان انجام می دهد. این نرم‌افزار ابتدا فلش‌مموری‌تان را فرمت می‌کند و بعد باید شما به دنبال فایل ISO حاوی محتویات ویندوز با کمک این نرم‌افزار بگریدید(اگر ندارید باید فایل ها را با استفاده نرم‌افزاری روی سی دی و یا دی وی دی به فرمت ایزو رایت کنید و بعد از این نرم‌افزار استفاده کنید) و به نرم‌افزار بگویید که فایل را در فلش‌تان extract کند(کل این اتفاقات ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول نمی کشد).

به همین سادگی! حال تنها چیزی که باقی مانده است دستکاری در SetUp ویندوزتان است که خودتان می‌دانید! ویندوز شما در حال نصب است!


دانلود با حجم ۳ مگابایت (لینک مستقیم)